U Babušnici organizovan je turnir u 3×3 basketu u kategorijama PRO Seniora i mladih igrača do 20 godina. Obe kategorije iznele su svoje pobednike u ovom danu. Ekvilibrijum ekipa osvojila je prvo mesto među PRO Seniorima, dok je kod igrača do 20 godina to bio tim Z-mobile.
Na oba terena, istovremeno započeta je grupna faza. Prvi teren zauzeli su igrači Ekvilibrijum i Zitko 3×3 Pro Seniora. Ekvilibrijum je startovao pobedom 22:12. Dok su se na drugom terenu u kategoriji U2O sastale ekipe Z-mobile i Diskont Spasić AN. Kao da se već moglo naslutiti da će krajnji trijumf na turniru odneti i ekipe koje su prve osigurale pobede u grupnoj fazi. Na ovom dugom terenu, pobednici celokupnog turnira U20 kategorije, odneli su i pobedu u prvom odigranom meču porazivši rivale rezultatom 18:10.
Sledeći su se kod Pro Seniora susreli Picerija Master i ekipa Babušnica. Domaćini ovoga puta nisu osigurali pobedu, te su bili poraženi od strane suparnika rezultatom 22:11. Nakon njih nastupili su igrači 70 3×3 i Caffe bar Colosseum. 70 3X3 krenuo je stopama Mastera te je istim postignutim brojem koševa porazio Caffe bar, dok su oni osvojili poen više u odnosu na svoje prethodnike (21:12). Ekipa Z-mobile ovoga puta u starijoj kategoriji porazila je igrače iz tima Kragujevac rezultatom 21:18. Sledeća pobeda pripala je 3×3 Tašu kada je porazila ekipu Zitko 3×3 18:15. Na teren još jednom je izašao tim Babušnica, ovoga puta susrevši se sa 3×3 Šup igračima. Ubedljivom pobedom Šup je sebi osigurao prolazak za dalje takmičenje (22:10). Neradnički sledeći su pobedili Caffe bar Colosseum rezultatom 19:13, dok je Turres nakon njih trijumfovao nad Z-mobile ekipom (21:20). Jedna trojka bila je presudna u meču Ekvilibrijuma i 3×3 Taša, kada je Ekvilibrijum svom zapisniku dodao još jednu pobedu (21:17). No i kod sledećih igrača razlika za kraj iznosila je tri poena. Picerija Master porazila je 3×3 Šup rezultatom 21:17. Iako im ime govori jedno, ekipa Neradnički svojim timskim radom sebi je osigurala pobedu u meču protiv 70 3×3 rezultatom 21:19. Turres je porazio Kragujevac 21:16 i time završio grupnu fazu.
Na drugom terenu nakon prve pobede sastale su se ekipe Auslander i Turres U20. Druga pobeda grupne faze u mlađoj kategoriji pripala je Turresu (12:6). Ovoga puta Promaja nije imala svoje žrtve, te je ekipa 33 trijumfovala u meču rezultatom 14:10. Odličnu timsku igru i odbranu pokazali su igrači Panorama 3×3 što im je donelo pobedu protiv Autsajdera najvećom razlikom ove deonice (21:8). Laganija igra bila je između Lateks Babušnice i Farbare Petrović kada su obe ekipe zajedno osvojile osam poena. Farabara je pobedila Lateks rezulatom 6:2. Sledeći su se sastali Zaječar i Matrix. Zaječar je porazio rivale 17:10. Grupnu fazu zatvorili su igrači Moj Stan 010 porazivši Cerevac 17:6.
Četvrtfinale
U kategoriji PRO Seniora ovu deonicu turnira otvorile su ekipe Ekvilibrijuma i 70 3×3. Ekvilibrijum je nastavio svoj pobednički niz i porazio suparnike sa 11 poena razlike (21:10). Nakon njih, pozicije na terenu zauzeli su i Picerija Master i Z-mobile. Pica majstori su pokazali da su i vešti majstori na terenu, te su pobedili rivale 21:15. Neradnički ponovo suprotno svom imenu odneli su pobedu nad 3×3 Taš ekipom 21:12.
U20 kategorija prvog pobednika četfrtfinala dobila je kada su se sastali 40+ central caffe i Turres. Central je porazio Turres sa pet razlike 11:6. Igrači 33 i Z-mobile sastali su se na terenu sledeći. Ubedljivu pobedu odneo je Z-mobile rezultatom 16:9. Ni tim Panorama nije svojim rivalima dozvolila da im naruše pobednički niz. Panorama je porazila Farbaru Petrović 16:7. Moj stan 010 još jednom je pokazao kako tuimski duh donosi pobedu kada je porazio Zaječar 12:4.
Polufinale
Naravno da je Ekvilibrijum istupivši ponovo prvi na teren, osigurao prolazak u finale ovog meča tako što je pobedio ekipu Turres 22:15. Ovom pobedom PRO Seniori dobili su prvog plasiranog za pobednički meč turnira. Sledeća igra pripala je igračima Neradnički i Picerija Master. Svoj borbeni duh Neradnički su i ovoga puta iskazali na terenu, no prednjačio je ipak duh pica majstora koji su na kraju i odneli plasman u finale rezultatom 21:19.
Z-mobile ekipa u kategoriji U20 prva se plasirala u finalnu igru nakon što je porazila 40+ central caffe rezultatom 18:13. Moj stan 010 još jednom je napravio žurku na terenu kada je pobedio Panoramu 18:14 i time osgiurao mesto u igri za kraj.
Finale
U kategoriji mladih igrača U20 na kraju dana trijumfovala je ekipa Z-mobile kada je porazila Moj stan 010 sa čak šest poena razlike (21:15). Dok je kod PRO Seniora u igri Ekvilibrijuma i tima Picerija Master semafor prikazivao krajnji rezltat 21:13 u korist Ekvilibrijuma.
Prvoplasirani u starijoj kategoriji osvojili su nagradni fond od 100.000,00 dinara i plasman za finalni turnir Roda 3×3 prvenstva Srbije, a u mlađoj kategoriji 20.000,00 dinara. Drugoplasirani starije kategorije 30.000,00 dinara+ sportska oprema KSS, trećeplasirani 20.000,00 dinara + sportska oprema KSS, četvrtoplasirani 10.000,00 dinara, a pored njih nagradu je osvojio i MVP – 3X3 WILSON loptu. Drugoplasorani u U20 Kategoriji osvojili su 10.000, 00 dinara + sportska oprema KSS, a trećeplasirani 5.000,00 dinara +sportska oprema KSS.
Katarina Ivanović